Még múlt nyáron a könyvtárban pedagógiával kapcsolatos könyveket kerestem. Akkor akadt a kezembe Kaszás György: Kreativitássuli munkája. Nagyon felkeltette az érdeklődésemet és valójában ennek a könyvnek a hatására indítottam el a kreatív órákat.
Azóta Kazsás Györgynek megjelent egy újabb szerzeménye, karácsonyra ezt is beszereztem. Ahogy a szerző is írja, ez valójában előzménye a Kreativitássuli-nak.
Pedagógusként a tananyag megtanítása mellett az is a célom, hogy az életben jól boldoguló, gondolkodó személyeket neveljek. Ehhez ez a könyv KÖTELEZŐ TANANYAG.
A kreatív óráimba rendszeresen beépítek gondolkodással, tanulásmódszertannal kapcsolatos feladatokat is. Végre találtam egy ilyen nagyszerű könyvet, amiből meríthetek.
Új év, új célok. A gyerekekkel a tervezésről, képzeletről beszélgettünk.
Az emberi gondolkodás nagy lehetősége a tervezés. Kértem őket, hogy vegyék elő a vágyaikat, hogy mit szeretnének csinálni ebben az évben, rajzolják le.
Teljesen szabad utat adtam nekik, de voltak, aki maguktól az évet felosztották a négy évszakra, és eszerint terveztek. Újra igen szép munkák születtek.
A lapra betettem logikai feladatokat is, illetve olyanokat is, amik fejlesztik a képzeletüket, térbeli látásukat.
A kocka építményeknél be kellett írniuk, hogy szerintük hány darab kockából készült az az alakzat. Nem láthattak minden elemet, kicsit gondolkodniuk kellett, elképzelni, hogy mi lehet ott. Sokan szépen teljesítettek ebben a feladatban.